سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر چیست؟

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Oct 13Rating: 4.5سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر چیست؟سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر ، قیمت سیستم اعلام حریق ، اجزای سیستم اعلام حریق ، سیستم های هشدار دهنده حریق ، انواع سیستم های اعلام حریق ،

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر چیست؟

یک سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر حریق قابل برنامه ریزی ساخته شده از یک سری از آشکارسازهای آتش و دستگاه های است که به یک پانل کنترل مرکزی متصل می شوند.

با سیستم های آدرس دهی، هر دستگاه دارای یک آدرس یا مکان است، که قادر به شناسایی دقیق است که به سرعت شناسایی شده است. این باعث می شود که سیستم های زنگ قابل برنامه ریزی ایده آل برای ساختمان های بزرگ، به ویژه مکان های تجاری در سراسر منطقه گسترده است.

مزایای آلارم آتش نشانی قابل حمل

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
  • محل آتش سوزی را سریع تعیین کنید.
  • اقدامات خاص می تواند توسط کاربر برنامه ریزی شود.
  • کاهش احتمال و مدیریت بهتر هشدارهای دروغین.
  • قابلیت اطمینان بیشتر، احتمال کاهش اتصال کمتر است.
  • هزینه کلی سیم کشی پایین.
  • توانایی نظارت بر یکپارچگی سیستم، با بررسی صحت آشکارساز.

سیستم های اعلام حریق که می توانند برنامه ریزی شوند

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر

یکی از بزرگترین مزایای سیستم های اعلام حریق قابل حمل، این است که می توان آنها را پیکربندی کرد تا یک اقدام خاص باعث پاسخ خاصی شود.

به عنوان مثال، برنامه ریزی علت و معلومات می تواند مورد استفاده قرار گیرد که می گوید یک علت خاص مانند فعال کردن یک آشکارساز آتش، اثر آلارم در یک منطقه مشخص و سیستم را در حالت هشدار در یکی دیگر قرار می دهد. این بدان معنی است که تخلیه مرحله ای می تواند صورت گیرد و اولویت های اولویت ها تخلیه شود. سپس هر منطقه از یک ساختمان می تواند یک بار تخلیه شود، که باعث می شود روش های تخلیه آتش سوزی در ساختمان های بزرگ به کار گرفته شود.

هشدارهای آتش سوزی کاذب را کاهش دهید

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر

آلارم دروغ باعث اختلال می شود و می تواند هزینه ای باشد، بنابراین در هر منافع تجاری برای به حداقل رساندن تاثیرات آن و کاهش احتمال احتمال وقوع آنها در وهله اول می باشد.

یکی از مزایای آلارم های آتش نشانی قابل دسترسی این است که می توانند هوا را از طریق آشکارساز ها کنترل کنند، بنابراین اگر هوا به عنوان مثال با گرد و غبار آلوده باشد (که می تواند برخی از سیستم های هشدار دهنده را فعال کند)، یک هشدار پیش از آتش ایجاد می شود. این اجازه می دهد تا بررسی انجام شود، بنابراین هر گونه مسائل را می توان قبل از یک مقیاس کامل درک درست از سیستم انجام شده است.

آلارم های قابل حمل قابل حمل قابل اعتماد تر از معمول هستند

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر

با توجه به اینکه سیستم های آلارم آدرس گیرنده متصل هستند، هر گونه شکست در مدار ناشی از آسیب به احتمال زیاد منجر به قطع دستگاه می شود. بر خلاف سیستم های متداول، تمام دستگاه ها در یک حلقه سیمی می شوند و در هر دو طرف به واحد پانل متصل می شوند. بنابراین اگر اتصال در یک طرف قطع شود، دستگاه همچنان متصل خواهد شد.

هزینه سیم کشی سیستم هشدار ارزانتر است

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
آلارم های آتش نشانی قابل توجه در یک حلقه سیمی می شوند که اساسا یک مدار است که سیستم را به دستگاه های دیگر نظیر سیستم های پاشش، نقاط تماس و آشکارساز ها متصل می کند. با سیستم های آتش سوزی معمولی، هر زون و صدای زنگ مدار سیم خود را دارد، بنابراین هزینه سیم کشی می تواند به طور بالقوه بالاتر باشد، بسته به اینکه چند دستگاه نیاز به اتصال دارند.

نظارت و بررسی تمام آشکارسازهای آتش نشانی فردی برای گسل

سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر
سیستم های هشدار دهنده تماس پذیر

آلارم های آتش، مسلما یکی از مهم ترین جنبه های ایمنی آتش سوزی در محل شما هستند. یکی دیگر از مزایای سیستم های اعلام حریق قابل حمل این است که تمام دستگاه ها را می توان به صورت جداگانه تحت نظارت و گسل ها بررسی کرد، که باعث می شود تعمیر و نگهداری آسان تر شود. اگر به عنوان مثال یک مسئله با یک آشکارساز خاص پیدا شده باشد، یک اعلان توسط پانل کنترل مرکزی دریافت خواهد شد.

بدین ترتیب داشتن یک سیستم آدرس دهی به این معنی است که هر گونه مشکلی را می توان بلافاصله کشف کرد تا بتواند آنها را تصحیح کند و حادثه اتفاق بیفتد که همه چیز در شرایط کار خوب باشد.

آیا شما نیاز به یک هشدار آتش نشانی قابل توجهی دارید؟

این به شرایط مورد نیاز شما بستگی دارد. معمولا آلارم های آتش نشانی قابل رویت برای محل تجاری بزرگ تر مناسب تر هستند، زیرا اطلاعات دقیق و دقیق مربوط به محل آتش سوزی را می دهند که در ساختمان های کوچک تر لازم نیست.

این سیستم ها حفاظت آتش سوزی پیشرفته را فراهم می کنند، بنابراین به طور کلی گرایش بیشتری نسبت به آلارم معمولی دارند. با این حال، اگر یک روش قابل اطمینان از هشدار به شما برای خطر، که هشدارهای کاذب را کاهش می دهد و اجازه می دهد تا برای تخلیه صاف برای کسب و کار شما حیاتی است، پس این سرمایه گذاری ارزشمند است.

البته، نوع سیستم هشدار دهنده نصب شده برای رسیدن به اهمیت بسیار مهم است و ما قبل از تصمیم گیری به مشاور متخصص آتش نشانی توصیه می کنیم.

 

SOURCE

برای دیدن سایر اخبار و مقالات اینجا کلیک کنید. 

دتکتور حرارت سیستم اعلام حریقدتکتور دود